Oznamy

Siedma veľkonočná nedeľa, rok B (12. mája 2024)

Siedma veľkonočná nedeľa, rok B (12. mája 2024)

Liturgický kalendár

Pondelok: Preblahoslavenej Panny Márie Fatimskej, spomienka
Utorok: Sv. Mateja, apoštola
Štvrtok: Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka
Sobota: Sv. Jána I., pápeža a mučeníka
Budúca nedeľa: Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, rok B – Slávnosť Prvého sv. prijímania

Rozpis sv. omší

    Zubák Horná Breznica
13.5. Pondelok 17.30  
14.5. Utorok 7.00  
15.5. Streda 8.00 7.00
16.5. Štvrtok 7.00  
17.5. Piatok 17.30 16.30
18.5. Sobota 18.30  
19.5. Nedeľa 10.00 8.00

Úmysly

Pondelok: za zdravie a Božiu pomoc pre rod. Kanderkovú (zo 17.4.)
Utorok: za ružu Márie Cyprichovej
Streda: Mária, Martin a Štefan Kanderka
Štvrtok: za farnosť
Piatok: Anna a Jozef Miščí a ich rodičia
Sobota: Štefan Cyprich a Katarína
Nedeľa: za prvoprijímajúce deti a ich rodičov

Rôzne

Ďakujem za upratovanie skupine č. 5. a milodar 50€ a budúci týždeň prosím o upratovanie skupinu č. 6. Ďakujem za milodar 50€. Ďakujem mužom za brigády v týždni, pracovali sme na 10. a 11. zastavení. Ďakujem Dušanovi Marmanovi a Jožkovi Bednárovi za zváračské a šalovacie práce. Ďakujem Mirkovi Gelovi za varenie gulášu pre brigádnikov. Ďakujem za dovoz cementu p. Hortovi a Barcíkovi a Mirkovi Zuzíkovi za jeho zloženie. Ďakujem Jankovi Ivanišovi za zemné práce. Ďakujem Jožkovi Ivanišovi za elektroinštalačné práce. Ďakujem Kamilovi Babačovi za vodoinštalačné práce. Ďakujem Vladkovi Martišovi za kosenie pri        fare a kostole. Ďakujem ženám za záhradné práce pri kostole a kaplnke sv. Vendelína. Ľudvíkovi Ocinákovi ďakujem za nachystanie a dovoz dreva.

Dnes bude zbierka na katolícke masmédiá.

Nácviky prvoprijímajúcich detí budú v pondelok a v piatok po sv. omši, s tým, že poprosím rodičov, aby určite všetci prišli v pondelok. V sobotu bude sv. spoveď pre rodičov a deti od 9.00. Brigáda pre rodičov detí bude v stredu od 16.00, na ktorú pozývam všetkých mužov, nielen prvoprijímajúcich rodičov, lebo s chlapmi pôjdeme na drevo.

Duchovná obnova školy pre tretiakov bude v stredu. Ak by sa chceli zapojiť aj deti zo školy z Lednických Rovní, tak nech prídu v stredu na 8.00 do past. centra, budeme mať v rámci obnovy aj nácvik.

Brigáda  pre mužov bude v utorok poobede od 15.30.

Pelety Ladce majú predajné miesto aj tu u nás v obci, kde sa predáva paleta peliet za 289,80 EURO s DPH. Na palete je 1050 kg. V prípade záujmu volajte na tel. číslo 0918 707 124, čo znamená, že v rámci farského objektu bude len výdajné miesto, ale farský úrad ako taký s tým nemá nič spoločné. Jedná sa iba o skladovací priestor. Zabezpečuje sa aj odvoz.

Sv. birmovania – na základe vzájomného rozhovorom s BU nám odporučili, aby začala príprava birmovancov vo väčšom počte, čo znamená, že keďže sa prihlásilo 19 birmovancov a tento počet je nedostačujúci, som sa rozhodol, že príprava na sviatosť birmovania sa oddiali o rok. Budúci rok sa bude zápis konať znovu po Veľkej noci a následne začne príprava. Chcem sa ospravedlniť všetkým, ktorí počítali s prípravou už v tomto roku a zároveň ich chcem povzbudiť, že nič sme tým netratili.

Dnes slávime Deň matiek :-) Nezabudnime sa poďakovať svojím mamičkám.

Budúcu nedeľu na slávnosť Zoslania Ducha Svätého sa budeme modliť spoločne pred sv. omšami litánie k Duchu Svätému.

Poslednú májovú nedeľu poobede sa spoločne o 15.00 pomodlíme v kostole Korunku k Božiemu milosrdenstvu a následne sa pomodlíme ruženec v ružencovej záhrade. Srdečne vás všetkých pozývam.