Oznamy

3. pôstna nedeľa, rok B (4.3.2018)

3. pôstna nedeľa, rok B (4.3.2018)

Liturgický kalendár

Budúca nedeľa: 4. pôstna nedeľa – Nedeľa radosti - Laetare, rok B

Rozpis sv. omší

    Zubák Horná Breznica
5.3. Pondelok 7.00  
6.3. Utorok 18.30  
7.3. Streda 18.30 17.30
8.3. Štvrtok 7.00  
9.3. Piatok 18.30 17.30
10.3. Sobota 18.30  
11.3. Nedeľa 8.00 a 11.00       9.30

Úmysly

Zubák

Pondelok: † Ján, Vlasta a dcéra Anna Hudáková
Utorok: za ružu Márie Cyprichovej
Streda: za farnosť
Piatok: † Helena, Gejza a Rudolf
Sobota: † Jozef Branderský
Nedeľa: † Jozef / Za zdravie a Božiu pomoc rod. Cyprichovej

Rôzne

Ďakujem za upratovanie skupine č. 9 a milodar 80 € a budúci týždeň prosím o upratovanie skupinu č.11.
Ďakujem za milodar 50 € a za milodar 100 € ružencovému spoločenstvu.
Ďakujem všetkým, ktorí si našli čas a prišli na piatkové pôstne túžby, tentokrát bola témou čnosť nádeje.
Ďakujem všetkým, ktorí v tomto prvopiatkovom týždni pristúpili k sv. zmierenia.

Tlačivo na 2 % z dane pre OZ Svätý Vendelín.
Zvlášť by som vás chcel poprosiť o pomoc pri venovaní 2% z dane, nakoľko nás čaká veľmi náročný rok prestavby pastoračného centra, ktoré bude financované aj z tohto zdroja. Ako určite viete, je to veľmi náročná stavba, ktorá bude vyžadovať veľmi veľa finančnej dotácie, preto sa nebojte osloviť aj svojich blízkych alebo aj kolegov z práce, ktorí by nám mohli pri tejto stavbe napomôcť aj týmto spôsobom.
Tlačivo nájdete aj tu (môžete ho vyplniť v počítači a následne vytlačiť).

Pôstne túžby – cyklus prednášok, ktorý bude každý pôstny piatok. Ste srdečne pozvaní všetci mladí, rodiny, animátori, dôchodci, všetci veriaci. Naším štvrtým stretnutím bude zamyslenie sa nad prijatím Božieho plánu. Katechéza nebude dlhá, bude po sv. omši, ktorá bude bez kázne.

Krížové cesty:
Zubák: Piatok: pred sv. omšou / Nedeľa: po rannej sv. omši
Horná Breznica: Piatok: po sv. omši / Nedeľa: po sv. omši

Istanbulský dohovor - prečítať

Farská rada bude mať stretnutie v stredu po sv. omši na fare, zároveň pozývam všetkých členov i na sv. omšu o 18.30. Účasť všetkých členov je nutná.

Na budúci týždeň v nedeľu bude zbierka na maľovanie v Zubáku a v Breznici na ríny.

V tomto týždni ešte stále máte možnosť prihlásiť sa na podomovú návštevu kaplnky Panny Márie. Preto je to posledná možnosť, lebo budúci týždeň na rannej sv. omši o 8.00 vo farskom kostole bude páter Jozef Garaj CM požehnávať tieto kaplnky a odovzdajú sa zástupcom do prvých rodín. Kaplnka zotrvá v každej rodine jeden týždeň a potom sa odovzdá do ďalšej rodiny, tým putuje po celej farnosti. Chcel by som na túto sv. omšu pozvať aj veriacich z Breznice, nakoľko si p. farár vybral sv. omšu o 8.00, lebo o 11.00 má ďalšiu sv. omšu, kde tiež požehnáva kaplnky. Bude to pre všetkých určite krásna slávnosť, ktorá sprostredkuje množstvo požehnania pre našich veriacich a celú farnosť.

Už posledné dva týždne som spomínal, že by sme mali začať práce na past. centre. Chlapom som sľúbil, aj všetkým firmám, ktoré sa majú angažovať na tomto diele, že im vopred vyhlásim, keď sa práce začnú realizovať. Preto by som chcel poprosiť všetkých chlapov, ktorí majú chuť pomôcť pri tomto diele alebo boli oslovení a sľúbili, že ak budú môcť, tak si vyberú aj nejaké voľno, za čo by som bol všetkým chlapom nesmierne vďačný a pevne verím, že každú vašu obetu Boh odmení skrze požehnanie do vašich rodín. Stavbu teda definitívne začíname 12. marca o 7.30. Začneme zhadzovaním krovu a demolačnými prácami, najskôr v zadnej časti centra, ktorá je naplánovaná max do 3 dní, ak nás bude dostatok. Od stredy by som chcel začať murovať, nakoľko hlási vyhovujúce počasie. Ak by sa počasie radikálne zmenilo, dám to vyhlásiť rozhlasom, hneď ako to bude možné. Zatiaľ by v tomto týždni malo byť pekné počasie. Taktiež by sme mali mať naskladnený všetok materiál. Nech nám dobrotivý Boh pomáha a všetkým vopred ďakujem za vašu ochotu pomôcť. Chcel by som poprosiť tých, ktorí nám pomôcť nemôžu, aby sa každý deň modlili na tento úmysel a za všetkých tých, ktorí nám pomáhajú toto dielo dokončiť.

Na výveske nájdete pozvanie na Kvetný víkend Žilinskej diecézy v Žiline, kde sa bude konať stretnutie mládeže s otcom biskupom. Mladí sú srdečne pozvaní