Správy

Tlačové správy Konferencie biskupov Slovenska

26.04.2018 Veriaci si vypočuli svedectvá rodín zo spoločenstva Novej evanjelizácie

Aj napriek smrteľnej či nevyliečiteľnej chorobe v rodine s ôsmymi deťmi uverili v uzdravenie a zažili zázraky. Svoje príbehy o tom „Ako Boh koná v našich životoch“ priniesli manželia zo spoločenstva Novej evanjelizácie z Dolného Kubín. Veriaci v Zuberci na Orave si vypočuli svedectvá štyroch rodín.

26.04.2018 Do P18 v Prešove ostávajú tri mesiace, každý účastník dostane brožúru

Mesto Prešov naplnia o tri mesiace mladí ľudia z celého Slovenska a zahraničia. Prídu na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove, ktoré sa uskutoční od 26. do 29. júla 2018. Počas štyroch dní zažijú pokračovanie štafety celonárodných stretnutí, ktoré sa predtým konali v Poprade a Ružomberku.

26.04.2018 Kardinál Beran sa rozlúčil s Rímom, pozostatky sa vrátili do Čiech

Zosnulý český kardinál Mons. Jozef Beran sa rozlúčil s Rímom. Jeho pozostatky opustili večné mesto a po 50-tich rokoch sa tak splnilo jeho želanie vrátiť sa rodnej krajiny.

26.04.2018 Kirche in Not povedie po siedmich rokoch nový výkonný prezident

Novým výkonným prezidentom pápežskej nadácie ACN – Aid to the Church in Need (u nás známej aj ako Kirche in Not) sa stal Thomas Heine-Geldern, ktorý donedávna pôsobil v predstavenstve rakúskej národnej kancelárie ACN ako jeho predseda. Minulý týždeň nahradil vo funkcii Johannesa Heeremana von Zuydtwyck.

26.04.2018 Katolícka univerzita v Ružomberku pozýva slávnostné Te Deum 2018

V stredu 2. mája 2018 sa na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) uskutoční slávnostné ukončenie akademického roka 2017/2018. Program sa začne o 9:00 h ďakovnou svätou omšou v Univerzitnom kostole sv. Rodiny v Rybárpoli. Po jej skončení prebehne na Pedagogickej fakulte KU slávnostné zasadnutie Akademickej obce KU.

26.04.2018 Na Kalvárskom vrchu v Bratislave posvätia obnovený priestor pri kríži

Bratstvo Sprevádzajúci pozývajú na pravidelnú mesačnú krížovú cestu, ktorá sa uskutoční v nedeľu 6. mája 2018 na Kalvárskom vrchu v Bratislave. Cestu svetla – Via lucis sa veriacimi bude modliť Oskar Jozef Vaľko OP. Na záver pobožnosti posvätí P. Oskar zrekonštruovaný priestor pri kríži.

26.04.2018 Katechéza Svätého Otca Františka: Krst dáva silu pre zápas so zlom

Pápež František sa v stredu opäť stretol s veriacimi na tradičnej generálnej audiencii na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Pokračoval v katechézach o krste. V tretej časti predstavil krst ako zdroj sily pre zápas kresťana proti zlu. Svätý Otec vysvetlil význam úkonu exorcizmu, ktorý je súčasťou krstného obradu, ako aj symboliku pomazania olejom.

26.04.2018 Konferencia biskupov Slovenská vypísala výberové konanie na ekonóma

KBS vypísala výberové konanie na miesto ekonóma. Hlavnou náplňou práce bude najmä kontrola účtovných operácii, dodávateľských a odberateľských faktúr, záväzkov a pohľadávok, termínov uzávierok a vyúčtovania projektov, vecnej náplne projektov. Informácie o výberovom konaní je možné nájsť TU.

26.04.2018 Slovenská provincia rádu menších bratov kapucínov má nové vedenie

Slovenská provincia rádu menších bratov kapucínov má nové vedenie. Rozhodla o tom desiata provinciálna kapitula provincie, ktorá sa koná od pondelka 23. do piatku 27. apríla 2018 v Pezinku pod vedením generálneho vikára br. Štefana Kožuha zo Slovinska. Do služby provinciálneho ministra bol zvolený br. Norbert Pšenčík.

26.04.2018 Na Slovensko pricestuje kardinál Burke, vystúpi na Hanusových dňoch

Na Slovensko pricestuje americký kardinál Raymond Leo Burke. Emeritný prefekt Najvyššieho Tribunálu Apoštolskej signatúry, ktorého kompetenciou je dozerať na správne vykonávanie spravodlivosti v Cirkvi, príde na pozvanie Spoločenstva Ladislava Hanusa, ktoré od 20. do 28. apríla organizuje Bratislavské Hanusove dni.

26.04.2018 Rada C9 pokračuje v príprave Apoštolskej konštitúcie o Rímskej kúrii

Vo Vatikáne sa v stredu skončilo 24. zasadnutie rady kardinálov C9. Prebiehalo od pondelka. Ako na brífingu informoval vatikánsky hovorca Greg Burke, na zasadaní boli prítomní všetci členovia rady okrem austrálskeho kardinála Georga Pella. Na stretnutiach sa s výnimkou stredajšieho rána zúčastňoval aj Svätý Otec František.

26.04.2018 V Košiciach sa konalo eparchiálne kolo biblickej súťaže a olympiády

Víťazi Biblickej olympiády budú reprezentovať Košickú eparchiu na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 16. - 17. mája v Rožňave a družstvá, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach Biblickej súťaže, postupujú na metropolitné kolo, ktoré sa uskutoční v Prešove 9. - 10. mája 2017.

26.04.2018 Štafeta denných svätých omší za život pokračuje v Rožňavskej diecéze

Celoslovenská štafeta slávenia svätých omší za život a rodinu pokračuje v máji v Rožňavskej diecéze. Slávenia preberá po Prešovskej archieparchii. Iniciatíva denných svätých omší je pokračovaním projektu, v rámci ktorého sa slávili v celej krajine bohoslužby na úmysel šírenia kultúry života. Iniciatíva bola odsúhlasená na pléne KBS.

25.04.2018 Skupina z Prievidze pripravila divadelnú hru s názvom "Haló tu som"

Prvým a najväčším zázrakom, ktorý treba spoznať a obdivovať je ľudský život. Na túto skutočnosť poukázala Dramaticko - spevácka skupina LÚČ pri Únii nevidiacich a slabozrakých v Prievidzi so svojou divadelnou hrou "Haló tu som! Predstavenie o tom, čo prežíva dieťa v lone matky, kým neuzrie svetlo sveta, stvárnili v Divadle pod kostolom sv. Vincenta de Paul v Bratislave.

25.04.2018 Združenie Nenápadní hrdinovia pripomenulo Deň zápasu za ľudské práva

V Banskej Bystrici si pripomenuli Deň nespravodlivo stíhaných, ako aj Deň zápasu za ľudské práva. Za podujatiami stálo občianske združenie Nenápadní hrdinovia.