Štvrtá adventná nedeľa, rok B (24. decembra 2023)

Pondelok: Narodenie Pána, prikázaný sviatok a slávnosť s oktávou
Utorok: Sv. Štefana, prvého mučeníka, sviatok
Streda: Sv. Jána, apoštola a evanjelistu, sviatok
Štvrtok: Svätých neviniatok, mučeníkov, sviatok
Budúca nedeľa: Prvá nedeľa po Narodení Pána – Svätej rodiny Ježiša, Márie a Jozefa, rok B

25.12. Pondelok 8.00 a 11.00 9.30
26.12. Utorok 8.00 a 11.00 9.30
27.12. Streda 17.30
29.12. Piatok 17.30
21.12. Nedeľa 8.00 a 11.00         9.30

Pondelok: Júlia a Matej Balejovi / Marta Marmanová, Vlasta a Štefan
Utorok: rod. Kučková, Rafajová, Krajčová, Štefan Adamička / Štefan Kanderka a rodičia
Streda: Jozef Gabriš a rodičia
Štvrtok: za farnosť
Piatok: Rudolf Kanderka
Sobota: Ján, Alžbeta Krchňávkovi a Júlia
Nedeľa: rodičia Žihálovi a brat / za zdravie a Božiu pomoc pre rod. Šutriepkovú

Ďakujem za upratovanie skupine č. 1. a milodar 65€ a budúci týždeň poprosím o upratovanie skupinu č.2. Ďakujem za milodar 100€. Ďakujem za vianočnú výzdobu v oboch kostoloch. Chcem sa poďakovať deťom a rodičom, ktorí v advente chodievali pravidelne na sv. omše. Ďakujem všetkým, ktorí ste pristúpili k sviatosti zmierenia.

Vianočná zbierka bude na polnočné sv. omše aj na Božie narodenie, aj na Svätú rodinu.

Na Božie narodenie – 25.12.2023 - prinesú mimoriadni rozdávatelia sv. prijímanie chorým. Ak by chcel niekto nahlásiť chorého, nech ho nahlási v sakristii.

Zapisovanie úmyslov na sv. omše na prvý polrok 2024  – od 26.12.2023.

Koledovanie sa v tomto roku v Zubáku uskutoční 26.12.2023, v utorok na sviatok sv. Štefana poobede, z oboch koncov naraz od 13.00. V tomto roku vybrané finančné prostriedky pôjdu na presbytérium. Rodiny, ktoré majú záujem o koledovanie a chcú podporiť farnosť, si pripevnia stužku na bránu. Stužky si môžete zobrať pod chórom, prípadne použiť svoju. Srdečne pozývame všetkých záujemcov a deti o koledovanie – nech sa zahlásia v sakristii kostola.

V stredu - 27.12.2023 bude v telocvični pastoračného centra Vianočný turnaj v stolnom tenise. Doobeda od 9.30 bude súťažná kategória pre deti a mládež a poobede od 14.00 si zmerajú svoje schopnosti dospelí. Na všetkých čaká občerstvenie a pre najlepších krásne ceny. Srdečne vás všetkých pozývame.

Obnovenie manželských sľubov bude budúcu nedeľu na sviatok Sv. rodiny pri sv. omšiach.
Muži, nezabudnite si na sviatok Svätej rodiny v nedeľu priniesť nejakú kvetinku, lebo pri svätých omšiach si budete spolu s manželkami obnovovať manželské sľuby. Verím, že prežijete krásny duchovný zážitok.

Na Nový rok vás oboznámim so štatistikou za uplynulý rok.