Zoslanie Ducha Svätého, rok A (28. mája 2023)

Pondelok: Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi, spomienka
Štvrtok: Nášho Pána Ježiša Krista, Najvyššieho a večného Kňaza, sviatok
Piatok: Sv. Marcelína a Petra, mučeníkov
Sobota: Sv. Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov
Budúca nedeľa: 9. nedeľa v cezročnom období, rok A

29.5. Pondelok
30.5. Utorok
31.5. Streda
3.6. Sobota 18.30 17.30
4.6. Nedeľa 8.00 a 11.00      9.30

Štvrtok: † Felix Mikuš
Piatok: † Štefan, Katarína a Miroslav
Sobota: za ružu p. Cyprichovej
Nedeľa: † Jozef, Anna a Rudolf / Ladislav a Katarína Panenkovi

Ďakujem za upratovanie rodičom prvoprijímajúcich detí a budúci týždeň prosím o upratovanie skupinu č.8. Ďakujem za milodar od rodičov detí 180€, za ktoré sme nakúpili dreviny. Ďakujem aj za milodary 100€ a 50€. Ďakujem za zbierku na katolícke masmédiá 94,05€. Ďakujem Vladimírovi Martišovi za kosenie. Ďakujem animátorom, žiakom i vedeniu školy za duchovnú obnovu deviatakov. Ďakujem rodičom prvoprijímajúcich detí za brigádu vo štvrtok a mužom za brigádu na dreve. Ak sa budem dobre cítiť, tak vo štvrtok bude poobede brigáda.

Dnes bude zbierka na farnosť.

Detské katechézky budú v pondelok o 16.30.

Dnes končí veľkonočné obdobie, od zajtra sa modlíme Anjel Pána.

Prvý piatok – sviatosť zmierenia:
Breznica: Piatok: pred sv. omšou,  sobota: pred sv. omšou
Zubák: Piatok: po sv. omši, sobota – po sv. omši
Pred sv. omšami v piatok poprosím, aby ste sa pomodlili krížovú cestu.
Na prvý piatok bude vyložená Sviatosť Oltárna s pobožnosťou.
Spovedanie chorých bude v piatok od 7.30 ráno. Najskôr v Zubáku a okolo 9.00 v Hornej Breznici. Ak by ste chceli nahlásiť niekoho nového, poprosím, v sakristiách kostolov.

Fatimská sobota - budúcu sobotu 3. júna 2023 bude fatimská pobožnosť v Breznici, večeradlo k Panne Márii začne o 16.30 a sv. omša o 17.30.

Biely týždeň s prvoprijímajúcimi deťmi sa posúva na ďalší týždeň od 5.6., v ktorom budú detské stretká aj detské sv. omše v utorok, stredu a piatok. Čaká ich pekný program a odmeny. Zároveň budúci piatok pozývam všetkých rodičov prvorpijímajúcich detí na malé posedenie, kde zhodnotíme prípravu a slávnosť sv. prijímania a Biely týždeň, verím, že pozvanie všetci prijmete.