32. nedeľa v cezročnom období, rok C (6. novembra 2022)

Streda: Výročie posviacky Lateránskej baziliky, sviatok
Štvrtok: Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi
Piatok: Sv. Martina z Tours, biskupa
Sobota: Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka
Budúca nedeľa: 33. nedeľa v cezročnom období, rok C

9.11. Streda 17.30 16.30
13.11. Nedeľa 8.00 a 11.00          9.30

Pondelok: K Duchu Svätému
Utorok: † Júlia, Viktor a Pavol Jánoško
Streda: za zdravie a Božiu pomoc rod. Panenkovej a Balejovej
Štvrtok: za farnosť
Piatok: † Vilam Slabý a Helena
Sobota: Ján a Veronika Babačovi
Nedeľa: † Jozef Zachar / † Štefan, Katarína a deti

Ďakujem za upratovanie skupine č. 14 a milodar 50€ a budúci týždeň prosím o upratovanie skupinu č. 15. Ďakujem za milodary rodine Martina Slabého 490€, ružencovému spoločenstvu p. Gelovej 1150€, ružencovému spoločenstvu p. Cyprichovej 490€, p. Márii Bednárovej 520€, na tajomstvá sv. ruženca. Päť tajomstiev z radostného ruženca sú už zadané, taktiež aj dve tajomstvá ruženca svetla, zostávajú ešte tri. Samozrejme bolestný a slávnostný ruženec sa bude kupovať až budúci rok na jar, keď sa dokončia, keď sa dokončia zemné a betonárske práce. Ďakujem za milodary 2x100 a 1x50€. Ďakujem za zbierku na misie 125,40€. Ďakujem všetkým za špárovanie zastavení. Ďakujem chlapom za pondelkovú a štvrtkovú brigádu. Ďakujem Vladkovi Šutriepkovi za vyvozenie materiálu. Taktiež ďakujem ja ženám za pondelkovú brigádu,kde sa upratala cesta ku krížovej ceste. V tomto týždni za priaznivého počasia budeme s prácami pokračovať v pondelok, utorok alebo vo štvrtok. Teraz nás najbližšie čaká zalievanie DT tvárnic na 3. ruženci. Ďakujem ženám za varenie pre brigádnikov. Ďakujem mimoriadnym rozdávateľom za ich službu. Ďakujem všetkým, ktorí ste sa zúčastnili dušičkovej pobožnosti a chodievate teraz na cintorín počas ôsmich dní. Nezabudnite sa modliť až do utorka za duše v očistci s návštevou cintorína a predpísanými modlitbami. Ďakujem všetkým, ktorí ste pristúpili k sviatosti zmierenia a zúčastnili ste sa fatimskej soboty v Breznici. Ďakujem aj kamenárstvu Pripko za začatie prác na obetnom stole. Jankovi Ivanišovi za dovoz materiálu.

Budúci týždeň v nedeľu o 11.00 bude slúžiť sv. omšu Jozef Kopáč, novokňaz Nitrianskej diecézy. Nezabudnite si prísť pre novokňazské požehnanie.

Detské katechézky budú v centre v pondelok o 17.00

Detské stretnutie bude v piatok o 16.00 v pastoračnom centre a detská sv. omša o 17.30. Pozývame srdečne všetky detičky :-)

Na záver by som vás chcel ešte poprosiť, aby ste sa vyjadrili k dvom alternatívam, ako bude vyzerať presbytérium kostola, môžete sa podpísať alebo anonymne. Jednu aj druhú verziu budete mať načrtnutú, s tým, že teraz dám k obom alternatívam výklad. Svoj názor a pohľad môžete aj okomentovať. Volím túto demokratickú formu aj kvôli tomu, že celé generácie budú vnímať tento priestor, na ktorom sa my teraz dohodneme.