21. nedeľa v cezročnom období, rok B (22. augusta 2021)

Utorok: Sv. Bartolomeja, apoštola, sviatok
Piatok: Sv. Moniky, spomienka
Sobota: Sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi
Budúca nedeľa: 22. nedeľa v cezročnom období, rok B

25.8. Streda 8.00
27.8. Piatok 18.30 sv. spoveď 17.30
28.8. Sobota 7.00 7.30
29.8. Nedeľa 10.00           7.00

Piatok: Silvester Malo

Ďakujem za upratovanie skupine č. 8 a budúci týždeň poprosím o upratovanie skupinu č. 9.  Ďakujem chlapom za brigádu, dokončili sme cestu ku krížovej ceste. Ďakujem ženám za varenie pre brigádnikov i tábor. Ďakujem Ivete Blahovej za dovoz materiálu a chlapom za osadenie skruží. Jozefovi Bednárovi Ďakujem za šalovacie práce. Ďakujem Jožkovi Krchňávkovi za opravu internetu. Ďakujem p. Kurtimu za výrobu ďalších nábytkov do centra. Ďakujem p. Trnkovi za dovoz štrku. Jankovi Ivanišovi ďakujem za zemné práce. Ďakujem birmovancom za stretnutie i animátorom za prípravu na tábor. Deti prihlásené na tábor začínajú v týždni o 8.00.

Detský tábor -V pondelok a utorok poprosíme druhákov až piatakov - začína sa o 8.00, končí sa o 17.00. Je pre vás nachystaný bohatý program, nezabudnite si so sebou fľašu na vodu, šiltovku, prezuvky.
Od stredy nastupujú malé deti do 6 rokov. Tešíme sa na vás :-)

Ohlášky: Dňa 28. augusta 2021 chcú uzatvoriť manželstvo Patrik Zuzík, ktorý pochádza z farnosti Zubák, a Lenka Piatríková, ktorá pochádza z farnosti Bolešov, v kostole sv. Ondreja v Bolešov o 15.30. Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.

Požehnanie centra – Budúcu nedeľu pozývam všetkých veriacich našej farnosti na požehnanie centra otcom biskupom Tomášom Galisom - o 10.00 začne slávnostná sv. omša. Po sv. omši bude obrad požehnania diecézneho centra a kultúrny program. Následne bude občerstvenie, posedenie a hry pre deti. V programe bude história centra a slávnostné poďakovanie, medzitým vystúpia naše deti, dôchodci a Oščadnická heligónka. Všetko jedlo je zdarma alebo za dobrovoľný príspevok, môžete si vybrať guláš z vysokej, ale prasiatka, taktiež bude domáca kapustnica, pečené prasa a sladké občerstvenie. K dispozícii bude čapované pivo a kofola, ako aj aperitív, či kvalitné vínko. Naozaj mojím prianím je, aby každý jeden  z vás ste zdieľali radosť z našej farnosti ako aj celej diecézy. Pevne verím, že pozvanie neodmietnete. Dopravu budú riadiť požiarnici, preto vás prosím, aby ste rešpektovali ich usmernenia, zároveň vás chcem poprosiť, aby ste autá parkovali podľa ich pokynov. V piatok a sobotu budú brigády, nakoľko by som vás chcel poprosiť, aby sme sa čo najlepšie pripravili na slávnosť, brigáda bude pre ženy i mužov.

Stretnutie farskej rady bude v utorok večer o 19.00.