21. nedeľa v cezročnom období, rok A (23. augusta 2020)

21. nedeľa v cezročnom období, rok A (23. augusta 2020)

Pondelok: Sv. Bartolomeja, apoštola, sviatok
Utorok: Sv. Jozefa Kalazanského, kňaza
Štvrtok: Sv. Moniky, spomienka
Piatok: Sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi
Sobota: Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa, spomienka
Budúca nedeľa: 22. nedeľa v cezročnom období, rok A

26.8. Streda 8.00  7.00
29.8. Sobota 15.00 a 18.30
30.8. Nedeľa 8.00 a 11.00 9.30
(Korunka)

Tí, ktorí v sobotu na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie pracujete, môžete ísť na sv. omšu v piatok večer, ktorá bude s platnosťou zo sviatku. Pre ostatných je povinnosť ísť na sv. omšu v sobotu, nakoľko je to prikázaný sviatok

Pondelok: Jozef Miščí, rodičia a rodičia Dávidovi
Utorok: za zdravie a Božiu pomoc pre rod. Slabú a Gelovú
Streda: za zdravie a Božiu pomoc Ferdinanda s rodinou
Štvrtok: za zdravie a Božiu pomoc pre Vendelína
Piatok: Jozef Chovanec
Sobota: svadobná / Oľga a Ján Dedkovi
Nedeľa: Ladislav a Igor Kalus / Štefan Gelo a rodičia

Ďakujem skupine č.18 za upratovanie a milodar 40 €, budúci týždeň poprosím o upratovanie skupinu č.1. Ďakujem za milodary v tomto týždni 50 €, 100 €, 1000 €. Ďakujem za zbierku na past. centrum 385,25 €. Ďakujem všetkým za špárovanie kaplniek v tomto týždni. Ďakujem Kamilovi Babačovi za vodoinštaláciu hydrantov. Ďakujem bratom Krivoklátskym a p. Pomajbišovi za natiahnutie marmolitu. Ďakujem Mirkovi Zuzíkovi za prevoz DT-tvárnic. Ďakujem za upratovanie centra.

Tradične vás pozývame na detské katechézky vo veku od 3-6, ktoré sa konajú v pondelky o 15.30 v areáli past. centra, vo veľkom altáne.

V nedeľu 30. augusta 2020 poobede pozývam všetkých farníkov na 7. ročník vzdávania vďaky za všetky práce a aktivity v našej farnosti. Začneme o 15.00 modlitbou korunky v kostole, z kostola sa presunieme pred kaplnku sv. Lukáša, kde by mala byť požehnaná prvá socha a po tomto požehnaní začneme oslavovať. Pozývam všetkých z farnosti, teda Zubáčanov aj Hornobrezničanov na spoločné stretnutie. Bude nachystané aj občerstvenie v podobe gulášu za dobrovoľný príspevok, a taktiež sa môžete občerstviť kofolou a pivom. Pre deti budú mať animátori nachystané hry a súťaže.

Od pondelka začína náš detský letný tábor :-)
V pondelok a utorok poprosíme prvý stupeň - začína sa o 8.00 sv. omšou, končí sa o 17.00. Je pre vás nachystaný bohatý program, nezabudnite si so sebou jedno biele tričko, fľašu na vodu, šiltovku, prezuvky.
Od stredy nastupujú starší, tých poprosíme taktiež o biele tričko, fľašu na vodu, šiltovku, prezuvky, hygienické potreby, športové oblečenie, kartičku na vlak a autobus.

Ohlášky:
Dňa 29. augusta 2020 chcú uzatvoriť manželstvo Zuzana Remišová, ktorá pochádza z farnosti Zubák, a Dominik Martiš, ktorý pochádza z farnosti Zubák, v kostole sv. Vendelína v Zubáku. Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.