20. nedeľa v cezročnom období, rok A (16. augusta 2020)

20. nedeľa v cezročnom období, rok A (16. augusta 2020)

Utorok: Sv. Heleny, spomienka
Streda: Sv. Jána Eudesa, spomienka
Štvrtok: Sv. Bernarda, opáta a učiteľa Cirkvi
Piatok: Sv. Pia X., pápeža
Sobota: Panny Márie Kráľovnej, spomienka
Budúca nedeľa: 21. nedeľa v cezročnom období, rok A

18.8. Utorok
19.8. Streda 18.30  (adorácia) 17.30
22.8. Sobota 14.30 a  18.30
23.8. Nedeľa 8.00 a 11.00 9.30
(Korunka)

Tí, ktorí v sobotu na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie pracujete, môžete ísť na sv. omšu v piatok večer, ktorá bude s platnosťou zo sviatku. Pre ostatných je povinnosť ísť na sv. omšu v sobotu, nakoľko je to prikázaný sviatok

Pondelok: za zdravie a Božiu pomoc (Helenky)
Utorok:
Streda: Adriana Ráčková
Štvrtok: Júlia, Štefan Ježo a deti
Piatok: za zdravie a Božiu pomoc
Sobota:  svadobná / za zdravie a Božiu pomoc
Nedeľa: Jozef Baláž / Martin Kanderka

Ďakujem skupine č.17 za upratovanie a milodar 50€, budúci týždeň poprosím o upratovanie skupinu č.18. Ďakujem za milodary v tomto týždni 50€. Chcem sa poďakovať za pondelkovú a utorkovú brigádu, začali sme ďalšie dve zastavenia krížovej cesty. Taktiež ďakujem za elektroinštaláciu do prvých kaplniek. Ďakujem za varenie pre brigádnikov. Ďakujem všetkým za špárovanie kaplniek v tomto týždni. Ďakujem p. Prenosilovi za elektroinštalačné práce na centre, zvlášť za elektrické rozvody spodnej spoločenskej miestnosti. Chcem sa poďakovať p. Hortovi a Barcíkovi za dovoz cementu a Mirkovi Zuzíkovi za jeho zloženie. Taktiež ďakujem Ivete Blahovej a firme DPS za dovoz DT tvárnic. Ďakujem p. Tomanovi za dovoz železa. Jožkovi Krchňávkovi ďakujem za osadenie kamier a WI-FI na fasáde od dvora. Aj vďaka tomuto všetkému materiálu sme pripravení na ďalšiu betonáž, ktorá bude pravdepodobne vo štvrtok. Mali by sme betónovať pomocou betónovacieho stroja, brigádu vám ešte vyhlásim v stredu poobede aj vo štvrtok ráno. Ďakujem Janke Kopšovej a všetkým ženám za brigádu v piatok, kedy vypleli burinu a pozametali dvor. Ďakujem ženám za upratanie centra.

Dnes bude zbierka na past. centrum.

Tradične vás pozývame na detské katechézky vo veku od 3-6, ktoré sa konajú v pondelky o 15.30 v areáli past. centra, vo veľkom altáne.

Stretnutie animátorov bude v piatok po sv. omši.

Srdečne vás pozývame na náš detský letný tábor v Zubáku, ktorý bude tento rok v 2 turnusoch:
1. turnus – vo veku 6 -11 rokov – od 24.8. – 25.8 (PO-UT) – formou denného tábora od 8.00 – 17.00 – 25 €
2. turnus – od 12 rokov – od 26.8. – 28.8. (STR-PIA) – 40 €
Strava bude zabezpečená (desiata, obed, večera)
Prihlášku si môžete vyzdvihnúť v sakristiách kostolov a následne odovzdať do 19. augusta 2020 i s peniazmi a prefotenou kartička poistenca:
- v Zubáku – Barborke Adamcovej alebo Majke Krchňavej
- v Breznici – Stanke Gabrišovej
Tešíme sa na vás :-)

Ohlášky:
Dňa 22. augusta 2020 chcú uzatvoriť manželstvo Lucia Gáliková, ktorá pochádza z farnosti Zubák, a Miroslav David, ktorý pochádza taktiež z farnosti Zubák, v kostole sv. Vendelína v Zubáku. Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.