4. pôstna nedeľa, rok C (31.3.2019)

4. pôstna nedeľa, rok C, rok C (31.3.2019)

Budúca nedeľa: 5. pôstna nedeľa, rok C

3.4. Streda 17.30 18.30
6.4. Sobota 18.30 17.30
7.4. Nedeľa 8.00 a 11.00       9.30

Pondelok: Rudolf Bednár a syn Rudolf
Utorok: k úcte Ducha svätého
Streda: Pavol Hazala, Ján Kontiš a rod. Burmeková
Štvrtok: za zdravie a Božiu pomoc Vlasty a Silvie
Piatok: rod. Babačová a Vrabcová
Sobota: rod. Mišovcová
Nedeľa: Jozef / Milan Janči a rodičia

Ďakujem za upratovanie skupine č. 9. a budúci týždeň poprosím o upratovanie skupinu č. 10. Skupina č. 9 darovala milodar 80€ na kostol. Ďakujem za milodar na kostol 200€, 50€ a 50€. Ďakujem Ivete Blahovej a firme DPS Sverepec za dva kamióny DT tvárnic. Ďakujem Rudolfovi Kozákovi za dovoz štrku. Ďakujem Jurajovi Štefancovi za betónovací stroj. Chcem sa poďakovať všetkým chlapom za utorkovú brigádu na multifunkčnom ihrisku, kde sme pripravovali veci na betonáž a zaliatie tvárnic a prekladali sme ich železom. Taktiež ďakujem aj za šalovacie práce. Veľmi pekne ďakujem za celodennú betonáž vo štvrtok, veľká vďaka patrí chlapom, ktorí to vydržali až do pol desiatej večer. Ďakujem všetkým tým, ktorí pomáhali v piatok pri čistení priestorov, kde sme betónovali. Chcem len poznamenať, že skelet multifunkčného ihriska je takmer hotový, okrem dokončenia tribúny. Sú tam rozmiestnené patky na siete a na osvetlenie, nasleduje umelá tráva, odvodňovacie žľaby, dokončenie tribúny, mantinelov, elektrifikácia a dokončenie vstupnej brány. Chcem sa poďakovať ešte raz všetkým chlapom, ktorí nám s týmito prácami pomohli.  Ďakujem za varenie pre brigádnikov.Chcem sa poďakovať chlapom za nachystanie a spracovanie dreva. Ďakujem Jožkovi Ivanišovi za elektroinštalačné práce. Ďakujem Kamilovi Babačovi a jeho chlapom za kurenárske a vodoinštalačné práce a opravu poruchy hlavnej tepny kúrenia. Ďakujem ženám za upratanie centra a za varenie pre tábor. Ďakujem animátorom, žiakom a vedeniu školy a obce za účasť na duchovnej obnove školy. Ďakujem všetkým, ktorí ste prijali pozvanie a zúčastnili ste sa prednášky o potrebách duchovného života, z cyklu Pôstnych túžob.

Tlačivo 2% z dane pre OZ Svätý Vendelín nájdete v zadnej časti kostola. Pán boh zaplať za podporu.
Tlačivo nájdete aj tu (môžete ho vyplniť v počítači a následne vytlačiť).

Tým, že vrcholí pôst, tak tento týždeň bude prednáška na tému - Duchovný boj o každú dušu človeka, tentokrát budú pôstne túžby v rámci homílie, asi 20 minút a po sv. omši budem spovedať a vy môžete adorovať pri vyloženej Sviatosti Oltárnej. Od tohto mesiaca zavádzame prvé soboty v našej farnosti, každú prvú sobotu bude posilnená sv. omša v Breznici, pred ktorou bude večeradlo k Panne Márii, ktoré bude začínať 30 min pred sv. omšou a 15. minút pred sv. omšou bude vyložená Sviatosť Oltárna.

Od 1. apríla by som chcel poprosiť všetkých mužov a ženy dobrej vôle, aby sme spoločne ako farnosť sústredili všetky svoje sily na prerábku poslednej časti centra, ktorá nás bude stáť, veľa síl, energie a určite aj veľa financií. Preto vás prosím o akúkoľvek pomoc, aby sme šťastne toto dielo dokončili do 1. júla a mohli privítať deti na prázdniny. Pevne verím, že v tomto diele spojíme svoje sily a tak dielo dokončíme.
Pondelok, utorok a prípadne v stredu budú búracie práce.
V stredu a vo štvrtok by sme mali murovať, v piatok a sobotu zašalovať, ak sa podarí aj zabetónovať preklady. Každý deň budeme robiť od rána do večera, za akéhokoľvek počasia. Chcel by som poprosiť o modlitby za dobré počasie, ale hlavne, aby sa nikomu nič nestalo.
Poprosil by som ženy, ktoré by chceli pomôcť s varením, aby sa nahlásili na varenie každý deň v týždni - od pondelka do soboty.

Krížové cesty:
Zubák: Piatok: pred sv. omšou / Nedeľa: po rannej sv. omši
Horná Breznica: Piatok: po sv. omši / Nedeľa: po sv. omši

Prvý piatok – spovedanie:
Horná Breznica: Streda – po sv. omši / Piatok - pred sv. omšou
Zubák: Piatok - po večernej sv. omši
Počas večerného spovedania bude vyložená Sviatosť Oltárna. Pred sv. omšami v piatok budú krížové cesty.
Spovedanie chorých bude v piatok od 7.30 ráno. Najskôr v Zubáku a okolo 9.00 v Hornej Breznici. Ak by ste chceli nahlásiť niekoho nového, poprosím, v sakristiách kostolov.