10. nedeľa v cezročnom období, rok B (10.6.2018)

10. nedeľa v cezročnom období, rok B (10.6.2018)

Pondelok: Sv. Barnabáša, apoštola
Streda: Sv. Antona Paduánskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi
Sobota: Panny Márie v sobotu
Budúca nedeľa: 11. nedeľa v cezročnom období, rok B

13.6. Streda 18.30 17.30
17.6. Nedeľa 8.00 a 11.00       9.30

Pondelok: † Marta, Jozef Chalanovi a rodičia
Utorok: na úmysel
Streda: za farnosť
Štvrtok: za zdravie a Božiu pomoc rod. Anny Miščiovej
Piatok: † Jozef a Emil Miščí
Sobota: † Irena a Rudolf Krchňaví
Nedeľa: † Cyril a Františka Martišovi a deti / † Oľga a Ferdinand Parohovi

Ďakujem za upratovanie skupine č. 4 a milodar 60 € a budúci týždeň prosím o upratovanie skupinu č.5. Ďakujem za milodary v tomto týždni 100 €. Ďakujem pútnikom z Turzovky za milodar 75 €. Ďakujem v tomto týždni chlapom za murárske práce: Marošovi Oščatkovi a Jožkovi Katerinčinovi. Chcem sa poďakovať chlapom, ktorí mi pomáhali pri budovaní vchodu do fary, chcel by som vyhlásiť na pondelok poobede o 15.00 betonáž, aby ste prišli viacerí, lebo budeme betónovať stĺpy pri vchode do farského úradu. Zvlášť v tomto týždni sa chcem poďakovať stavebninám Pruské p. Tomanovi a Pagáčovi, ktorí dokončili sadrokartóny v stredu. Taktiež som veľmi vďačný Miroslavovi Kanderkovi, Miroslavovi Krchňávkovi a Jankovi Gálikovi za maliarske práce na celom centre. Vymaľovali od stredy do soboty všetky miestnosti. Za ich obetavú prácu, keďže každý deň pracovali do noci, im zo srdca ďakujem. Chcem sa poďakovať animátorom i ženám, ktoré upratali stavbu. Taktiež chcem poďakovať Andrejovi Brňákovi za elektroinštalačné práce. V pondelok ráno príde dlažba, takže budúci týždeň začneme klásť podlahy. Ďakujem ženám za upratanie fary. Ďakujem deťom za účasť na detskom stretku v piatok a animátorom, ktorí ho pripravili.

Dnes bude zbierka na past. centrum.

Po piatkovej sv. omši bude stretnutie animátorov, pričom ich pozývam aj na sv. omšu.

Ďakujem členom farskej rady za piatkové stretnutie. Chcel by som vám povedať, že začiatkom júla pôjdem na operáciu a budem dlhodobo PN. Doba liečenia sa odhaduje na 4-6 mesiacov. Aby nevznikli okolo toho zbytočné nedorozumenia, aj pri vysluhovaní sviatostí. Zastupovanie bude mať na starosti pán dekan z Púchova, prípadne biskupský úrad v Žiline. Neviem vám teraz povedať, či budem na fare. Aj keby som bol, tak nebudem môcť vám vyhovieť a poslúžiť. Sv. omše budú zredukované. V Zubáku bude len jedna sv. omša v nedeľu a Breznici taktiež iba jedna sv. omša v nedeľu. Kto by chcel úmysel sv. omše, tak posledný júnový týždeň vám sv. omšu zapíšem, ale bez toho, že budete vedieť, kedy bude sv. omša odslúžená. Samozrejme, že môžete poprosiť kňazov, ktorí tu budú počas táborov, ak budú ochotní a budú mať voľný úmysel, tak vám sv. omšu odslúžia. Ak nebudú komplikácie, tak schopnosť pracovať a vysluhovať sviatosti bude pravdepodobne možné až v októbri alebo novembri. Potom vám v Zubáku a v Breznici riadne zapíšem sv. omše, ako býva zvykom. Ak by ste si chceli dať odslúžiť sv. omše inde, rád vám vyhoviem a pošlem úmysly kňazom, ktorí majú málo sv. omší. Pevne verím, že budete dostatočne rešpektovať moju zdravotnú indispozíciu. Čo sa týka stavby, mali by sme pokračovať po mojej rekonvalescencii. Čo sa týka táborov, čo ma veľmi milo potešilo, tak tábory bude zabezpečovať farská rada, čím sa chcem aj poďakovať obecnému úradu v Zubáku, ktorý nám vyšiel v ústrety s ich organizáciou. Na maľovanie nám zostáva doplatiť ešte 3386,19 €.

Obecný úrad v Zubáku pozýva dnes všetky deti na Deň detí v areáli školy, ktorý začne dnes o 14.00.