2. nedeľa po narodení Pána – Krst Krista Pána, rok B (7.1.2018)

Sobota: Panny Márie v sobotu, spomienka
Budúca nedeľa: 2. nedeľa v cezročnom období, rok B

8.1.2017 Pondelok 7.00
9.1.2017 Utorok 17.30
10.1.2017 Streda 17.30 16.30
11.1.2017 Štvrtok 7.00
12.1.2017 Piatok 17.30 16.30
13.1.2017 Sobota 17.30
14.1.2017 Nedeľa 8.00 a 11.00       9.30

Pondelok: † František Kanderka
Utorok: † Silvester Malo
Streda: za farnosť
Piatok: za zdravie a Božiu pomoc Jozefa
Sobota: † Miroslav, František a Mária Bednárovi
Nedeľa: za zdravie a Božiu pomoc Jozefa Baleja / za zdravie a Božiu pomoc rod. Krchňávkovej

Ďakujem za upratovanie skupine č. 1 a milodar 80 € a budúci týždeň prosím o upratovanie skupinu č.2.
Ďakujem za milodar pri návšteve chorých 100€ a 50 €, ďalej som prijal milodar 50 €.
Ďakujem za novoročnú zbierku v Zubáku 250,02 € a v Breznici 170,84 € - na maľovanie treba vyplatiť ešte 4956,20 € a na ríny sa vyzbieralo zatiaľ 569,69 €.
Ďakujem všetkým chlapom, ktorí sa zúčastnili na brigáde a prichystali, doviezli, porezali aj spratali drevo na kúrenie.
Ďakujem animátorom za koledovanie pre našich chorých a ďakujem im i za účasť na plánovacom stretku. Dohodli sme sa spoločne, že dokončíme obnovu školy, taktiež sú naplánované detské a mládežnícke akcie. Vrátime sa i k pôstnym túžbam, ktoré budú bývať v kostole a dohodli sme, že letný tábor pre deti tento rok nebude, na výlet pôjdu tento rok animátori, tým sa stane letný tábor pre deti vzácnym a animátori si viac tento rok oddýchnu.
Ďakujem mimoriadnym rozdávateľom, ktorí na nový rok rozdali sv. prijímanie.
Ďakujem všetkým, ktorí pristúpili v tomto týždni k sviatosti zmierenia.

Kto si chce dať požehnať dom kňazom, nech sa nahlási v sakristiách kostolov, nech tam zapíše meno, priezvisko, číslo domu aj s tel. číslom. Požehnávať domy budem po sviatku Zjavenia Pána. Budem sa snažiť v tomto týždni požehnávať všetky domy a telefonicky vás budem kontaktovať.

Od budúceho polroka budem zapisovať sám sv. omše aj v Zubáku, kto si zapíše sv. mimo mňa, tak ju vyškrtnem. Taktiež zavedieme nové pravidlo, že na nedeľu si môžete dať zapísať maximálne dve sv. omše, to platí pre Breznicu i pre Zubák. Pre Breznicu bude platiť ešte jedno pravidlo, že si môžete dať zapísať max počet 4 sv. omše a po prvom týždni si môžete doplniť koľko chcete, ak bude voľné. Pre tento rok sú v Breznici sv. omše už obsadené.

Ďakujem veriacim z Oščadnice za ich vystúpenie na Zjavenie Pána, ktoré bolo pre nás krásnym umeleckým i duchovným zážitkom. Ďakujem aj všetkým, ktorí pomohli pri organizácii tohto podujatia (animátori, ženy, ktoré piekli koláče, p. Križan). Pevne verím, že včerajšie vystúpenie sa vám páčilo a nakoľko sme uhostili 60 ľudí a nechcem plytvať jedlom, chceme vás pozvať na malé agapé, ktoré vám animátori rozdajú po sv. omši. Včerajšia zbierka bola obetovaná pre koledníkov z Oščadnice, nakoľko to bol zážitok pre celú farnosť.