32. Nedeľa v období cez rok, rok A (12.11.2017)

32. Nedeľa v cezročnom období, rok A (12.11.2017)

Streda: Sv. Alberta Veľkého, biskupa a učiteľa Cirkvi
Piatok: Sv. Alžbety Uhorskej, rehoľníčky
Sobota: Panny Márie v sobotu, spomienka
Budúca nedeľa: 33. Nedeľa v cezročnom období, rok A

13.11.2017 Pondelok 7.00 7.30
14.11.2017 Utorok 18.30
15.11.2017 Streda 8.00
16.11.2017 Štvrtok
17.11.2017 Piatok 18.30 17.30
18.11.2017 Sobota 18.30
19.11.2017 Nedeľa 8.00 a 11.00 9.30

Pondelok: † Matej Kováč
Utorok: Júlia, Štefan Ježo a synovia
Streda: † Alžbeta a Štefan Janči
Piatok: † Jozef Pavúček
Sobota: † František Ondricha
Nedeľa: † Jozef Branderský a rodičia z oboch strán / † Ľudovít, Antónia a Jozef

Ďakujem za upratovanie skupine č. 12 a budúci týždeň prosím o upratovanie skupinu č.13.
Ďakujem za milodar 50 €.
Ďakujem za zbierku na energie v Zubáku 197,16 € a v Breznici 138,90 €.
Ďakujem chlapom za účasť na pondelkovej brigáde, kedy sme zabetónovali priestor za kostolom.
Taktiež ďakujem Palovi Trnkovi za dovoz štrku.
Chcem sa poďakovať chlapom, ktorí nachystali a priviezli drevo.
V pondelok bude brigáda na rezanie dreva na kúrenie, poprosím chlapov, ktorí by mohli o účasť. Začneme v pondelok o 8.00.
Ďakujem animátorom a deťom za detské stretnutie a účasť na detskej sv. omši.

K dispozícii máme aj kalendáre: stolové i nástenné (po 3 € a 1,50 €) a podielové knihy Spolku sv. Vojtecha, pričom členské na ďalší rok je 5 €.

Duchovná obnova animátorov začne v piatok večernou sv. omšou a bude končiť v sobotu večer. Animátori nebudú platiť nič, poprosil by som, aby sa nahlásili najneskôr do stredy u Martiny Krchňavej.

Stretnutie prvoprijímajúcich rodičov bude 24. novembra 2017 v piatok po večernej sv. omši. Čo sa týka prvoprijímajúcich detí, tak v najbližších dvoch týždňoch dostanú kartičky, na ktorých budú mať povinnosť chodiť na všetky detské stretnutia a detské sv. omše a všetky nedele a prikázané sviatky. Tieto stretnutia budú povinné aj pre žiakov 2. ročníka, ktorí budú chcieť prijať sv. prijímanie v našej farnosti, tým chcem povzbudiť rodičov druhákov a tretiakov, aby pravidelne chodievali do kostola. Ak dieťa vymešká za neúčasť viaceré stretnutia sv. omše nemusí spĺňať podmienku k prijatiu sv. prijímania. Je to štandardný postup aj v okolitých farnostiach. Čo sa týka detí z Breznice, tých ktorí chodia do školy na Lednické Rovne, v tom prípade príprava prebieha v škole na Lednických Rovniach a definitívne som sa rozhodol, že po vzájomnej konzultácii rodičov, z vážnych dôvodov udelím povolenie do farnosti Lednické Rovné a v tom prípade príprava spadá pod farnosť LR, kde majú podobné podmienky na prijatie sv. prijímania. Nebudem predsa nikoho nútiť nasilu, aby prijal sviatosť v našej farnosti.

Budúci týždeň bude zbierka na maľovanie v Zubáku.