Štvrtá pôstna nedeľa v cezročnom období "B" (15.3.2015)

Štvrtok: sv. Jozefa, ženícha Panny Márie, slávnosť
Budúca nedeľa: Piata pôstna nedeľa v cezročnom období, rok B

16.3.2015 Pondelok 7:00
17.3.2015 Utorok 18:30
18.3.2015 Streda 7:00
19.3.2015 Štvrtok 18:30 17:30
20.3.2015 Piatok 18:30 17:30
21.3.2015 Sobota 18:30
22.3.2015 Nedeľa 8.00 a 11.00 9:30

Pondelok – za zdravie a Božiu pomoc Františky Gelovej
Utorok – † Mikuláš, Mária a deti Kanderkovi
Streda – † Jozef Krchňávek a rodina
Štvrtok – † Jozef Gabriš a rodičia
Piatok – † rodina Mikulová
Sobota – † Anton, Katarína a Ferdinand Hamšik
Nedeľa – † r. Kučková, Krajčová a Rafajová / † Amália, Júlia, Jozef a František Ježo

Ďakujem za upratovanie skupine č.7 a prosím ďalšiu skupinu č.8.
V tomto týždni som prijal milodar 50 €.
Chcel by som poďakovať tým, ktorí brigádovali v tomto týždni za pondelkovú brigádu za rezanie dreva, v stredu za brigádu - zahrnutie kanalizácie a vyrovnanie terénu za pomoc pri navážaní materiálu, za dorábku okien a dverí, za murárske práce a to menovite - Dominikovi Brňákovi a Jurajovi Gabrišovi. Budúci týždeň budeme opäť s prácami pokračovať.
Taktiež ďakujem firme BKsteel a menovite Branislavovi Olejkárovi za dovoz železa na detské ihrisko, ktorého výroba by sa mala začať v tomto týždni a trvať bude dva mesiace. Výrobu bude mať na starosť Mirko Havko, za čo mu vopred ďakujem.
Taktiež v tomto týždni by sme mali začať výrobu lavíc do veľkého altánu, za čo vopred ďakujem Ľudovítovi Ocinákovi.

Zmena svätých omší bude v stredu v Zubáku ráno o 7:00 a Hornej Breznici štvrtok večer o 17:30 z dôvodu sviatku Jozefa, ženícha panny Márie.

V utorok po večernej sv. omši bude stretnutie rodičov prvoprijímajúcich detí vo farskom kostole, zároveň ich všetkých pozývam na sv. omšu.

Chcel by som poďakovať za účasť na mládežníckom stretku mladým aj dospelým. Od tohto stretnutia prebieha v celej našej farnosti zápis birmovancov. Zápis bude trvať počas celého týždňa, najvhodnejší čas je po sv. omši, čím ich pozývam aj na sv. omšu. Každý birmovanec sa príde dať zapísať na sviatosť birmovania osobne, jedná sa o stredoškolákov, deviatakov, ôsmakov a samozrejme túto sviatosť môžu prijať aj starší, ktorí už cítia, že prišiel čas a chcú prijať sviatosť birmovania. Tým sa začína oficiálna príprava na túto sviatosť. Preto by som porosil, aby sa tí, ktorí chcú túto sviatosť prijať pravidelne zúčastňovali na sv. nedeľňajších omšiach a bohoslužbách počas sviatkov, a to aj na pravidelnej každomesačnej sv. spovedi. Ostatné podmienky sa dozvedia na prvom birmovaneckom stretku. Príprava bude určite náročná, ale krásna, veď predsa počas sviatosti birmovania sa stávame tými, ktorí z vlastnej vôle chcú žiť čo najbližšie s Ježišom. V tejto príprave budú birmovancov pomáhať katechizovať a evanjelizovať správca farnosti spoločne s animátormi, ktorých počas tohto obdobia oslovím, pretože pripravovať birmovancov je česť a výsada. Sviatosť birmovania by sa mala uskutočniť v roku 2016 v lete. Príprava bude teda trvať rok.

V piatok bude vo farnosti stretko animátorov. Bude to plánovacie a organizačné stretko, účasť všetkých animátorov je nutná. Toto stretko bude v piatok po večernej sv. omši. Samozrejme ich všetkých pozývam na sv. omšu. Animátorov zaveziem domov, prídu okolo 9.-10. hod večer.

Spoločná svätá spoveď bude v Zubáku 24.3.2015 v utorok: o 10:00-11:30 a o 15:00-16:30
V Hornej Breznici 24.3.2015: o 10:30-11:30 a o 14:30- 16:00
Privravte si predovšetkým srdcia na dôstojné slávenie Veľkonočných sviatkov. Každú pol hodinu budeme rozdávať sv. prijímanie

Krížové cesty:
Zubák - piatok pred sv. omšou, nedeľa – po rannej sv. omši
Horná Breznica - piatok po sv. omši, nedeľa – po sv. omši

Dnes je zbierka na kúrenie vo farskom kostole.